Strony

poniedziałek, 16 listopada 2015

#30 Dziewczyny z Hex Hall - Rachel Hawkins
Autor: Rachel Hawkins
Tytuł oryginału: Hex Hall
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Otwarte
Moja ocena: 7/10

Dziewczyny z Hex Hall to książka pełna magii, humoru, miłości, przyjaźni i grozy. I to wszystko w zaledwie 304 stronach. Opowiada historię nastoletniej Sophie, wiedźmy, która trafia za karę do szkoły dla... specjalnych osób.


Hex Hall to szkoła dla czarodziei, wampirów, wilkołaków, elfów i wszystkich innych magicznych stworzeń. Sophie trafia tu za karę ponieważ zdarzało jej się zbyt często używać magii w normalnym świecie, a co za tym idzie, za bardzo zwracała na siebie uwagę. To co jest wyjątkowe, i tak odróżniające tą książkę od innych jest jeden malutki fakt, że Sophie doskonale zdaje sobie sprawę kim jest i co potrafi. Nie ma żadnego zaskoczenia, poznawania siebie. Jest to chyba pierwsza książka na jaką trafiłam, w której czarownica wie że jest czarownicą. I to niegrzeczną.

Hex Hall nie różni się za bardzo od zwykłych szkół. Wciąż jest hierarchia wartości różnych osób. Na samym szczycie najpiękniejsza dziewczyna wraz ze swoimi przyjaciółkami chłopakiem, niżej osoby niczym się nie wyróżniające, a na samym dole dziwaki. Jest też oczywiście miłość i zazdrość, zawiść i nienawiść. I zło. 

____________________

Jeżeli o mnie chodzi to jest to bardzo miła i ciekawa książka dla młodzieży w okolicach 15-16 lat. Raczej nie zaskakuje, jest dość przewidywalna, ale ma na swoich stronach naprawdę świetne poczucie humoru, od którego nie tylko człowiek się uśmiecha, ale wręcz śmieje na głos.

W dodatku ma dość niesamowite i zaskakujące zakończenie, które wywraca całą powieść do góry nogami. I to właśnie tym: humorem i zakończeniem, ta książka naciągnęła swoją ocenę na 7.
Czy polecam? Jeżeli się nudzicie, lub chcecie po prostu przeczytać coś lekkiego możecie po to sięgnąć. Specjalnie nie polecam, specjalnie nie odradzam. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka