Strony

sobota, 17 października 2015

#22 HarryPotter i Komnata Tajemnic - J.K. RowlingAutor: J.K. Rowling
Tytuł oryginału: Harry Potter and the Chamber of Secrets
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Media Rodzina
Moja ocena: 8/10

Pierwszy przeczytany horror w moim życiu. Nie żartuję. Wyobraźcie sobie małą dziewczynkę, kwiczącą jakby ją obdzierano ze skóry, na widok małego pajączka. I ta oto dziewczynka najpierw czyta, a potem ogląda, Harry'ego Pottera i Komnatę Tajemnic, w której to są dość hardcorowe sceny z pająkami.


Czterej założyciele Hogwartu wspólnie stwierdzili że szkoła będzie otwarta także dla mugolaków - czarodziejów którzy urodzili się w rodzinach zwykłych, nie związanych z magią ludzi. Jednak nie wszystkim to pasowało. Salazar Slytherin uznał że on nie chce w swojej szkole, a tym bardziej w swoim domu, takich osób, i w tajemnicy przed resztą zbudował Komnatę Tajemnic w której miał być zamknięty straszny potwór. 

I wszystkie znaki na niebie, ziemi, a głównie na ścianach i korytarzach Hogwartu wskazują na to że w szkole pojawił się dziedzic Slytherina, otwarł Komnatę Tajemnic i wypuścił bestię. Mugolaki zostają spetryfikowane, wśród uczniów, rodziców i nauczycieli powoli rodzi się panika, Ministerstwo Magii zaczyna interweniować.

Harry jest również przerażony. Ale ma inny problem. Wszyscy sądzą że to on otworzył Komnatę - w końcu mówi w języku węży. Ale gdy robi się coraz bardziej niebezpiecznie Harry się nie waha. Pomimo tego że jest zaledwie dwunastolatkiem zamierza odnaleźć Komnatę Tajemnic, wejść do niej i zabić bestię. Ale to co go tam spotka na pewno go zadziwi.


____________________________________________________

Nie jesteście sobie w stanie wyobrazić jak trudno pisze się recenzje książki, którą zna się na pamięć, bez dorzucenia spoilerów. Niby seria znana, niby każdy wie o co chodzi, ale... Jeżeli ktoś tu zawędrował i zupełnie nie zna tego świata? Nie chcę mu odbierać tej przyjemności jaką jest czytanie i zaskakiwanie się treścią. 

I co mogę więcej o niej powiedzieć? Cudowna, naprawdę cudowna, jak dla mnie pierwszy raz także straszna. Pani Rowling uchyla nam coraz więcej magicznego świata, obyczajów, słownictwa, różnych nowych określeń. Nowych zaklęć. :D

CZYTAJCIE LUDZIE, CZYTAJCIE.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka