Strony

sobota, 16 stycznia 2016

#38 Ostatni Olimpijczyk - Rick Riordan
Autor: Rick Riordan
Tytuł oryginału: The Last Olympian
Liczba stron: 373
Wydawnictwo: Galeria Książki
Moja ocena: 9/10
To już, jakby nie było, ostatnia część serii o młodym herosie, Percy'm Jacksonie. Co prawda nie martwcie się, wróci do nas w kolejnej serii RR, "Olimpijskich Herosach". Ale kontynuujmy.

Minął kolejny rok, przyszły kolejne wakacje. Nad światem ciąży wojna - wielka, niszcząca wszystko, wojna pomiędzy bogami a tytanami. Percy, wraz z przyjaciółmi musi wybrać stronę po której walczy, a także bronić tego za wszelką cenę - nawet za cenę życia. 


O tym, jak wielką rolę odegra w tych wydarzeniach Percy, Annabeth, czy nawet Luke, dowiecie się oczywiście czytając.

Książka jest tak pełna tylu rzeczy, że nie jestem ich nawet w stanie wymienić, Jest przecudowna. Opis walk - miazga. Jeżeli lubicie Percy'go, nie zawiedziecie się. Idealne zakończenie serii, poznanie w końcu Wielkiej Przepowiedni, interpretacja jej, i ostatnie - szok. Naprawdę, ta książka Was zaszokuje. Poza tym rozbawi humorem, trochę wzruszy - wypełni Was emocjami.

Ostrzegam - nie bierzcie się za to jeżeli macie mało czasu. Nie będziecie się w stanie oderwać, wciąż będziecie mówić: "jeszcze jeden rozdział", nie zaśniecie dopóki nie przeczytacie, będzie Was zżerała ciekawość. A najgorsze: będziecie mieli ogromnego książkowego kaca. Jeżeli nie macie pod ręką innych książek o Percy'm (Olimpijskich Herosów, czy też dodatków do Percy'ego), odpuście sobie na razie czytanie. Po tej książce nie pozbieracie szczęk z podłogi, nie skupicie się na niczym innym.

Ocena jest wysoka, i jak najbardziej trafiona. Książka jest według mnie idealna, i śmiem powiedzieć: poza "Bitwą w labiryncie", najlepsza. Także książki w dłonie i czytajcie, nie zastanawiajcie się, jeżeli macie wolny dzień lub dwa, wczytajcie się! 

Mam nadzieję że się nie zawiedziecie, a wręcz przeciwnie - będziecie tak zadowoleni jak ja.

Pozdrawiam Was bracia i siostry herosi. :)_______________________Zapraszam na facebooka:


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka